Pokaz makiety modułowej Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu

Sala Sesyjna DW PKP Wrocław Główny

Przedstawiamy Państwu relację z pokaz makiety modułowej Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Miała ona miejsce w dniach 16 i 17 grudnia 2023 roku. Po raz kolejny modelarze rozstawili swoje moduły oraz tabor w przepięknej architektonicznie Sali sesyjnej DW PKP Wrocław Główny.

Na makiecie przede wszystkim królowały modele taboru kolejowego z lat ’70 i ’80. Nie zabrakło także parowozów z epok wcześniejszych w skali H0.

Jak pisze na swojej stronie instytucja pożytku publicznego na swojej stronie […] Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu od 1991 roku stara się zachować pamięć, dokumenty, zdjęcia, a także lokomotywy i wagony, które pęd zmian zostawia na bocznym torze. Wiele z nich bezpowrotnie uległoby zniszczeniu, gdyby nie praca i zaangażowanie naszych wolontariuszy.
Aktualnie Klub zrzesza ok. 60 wolontariuszy. Do tej pory w zbiorach Klubu znajduje się 12 lokomotyw i ponad 100 różnego rodzaju wagonów. Wielu z nich próżno szukać na współczesnych torach – pozostały na starych zdjęciach, we wspomnieniach lub w naszych pociągach wycieczkowych. […]

materiał filmowy, zdjęcia: Przemysław Ślusarczyk, wszelkie prawa zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *